مقاله منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر

ساخت وبلاگ
چکیده : لینک *پایین مطلب* فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه:21فهرست و تو... با عنوان : مقاله منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر بخوانید :
<a href='http://www.niloblog.com/top/مقاله/'>مقاله</a>

لینک *پایین مطلب*فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)تعداد صفحه:21

فهرست و توضیحات:

منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر

اهداف منطقه :

شرکت پتروشیمی فجر:

سیستم های خنک کننده :

منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در محدوه ای به وسعت 2000 هکتار، در جنوب غربی ایران و در ساحل خلیج فارس واقع در شهرستان ماهشهر ، بخش بندر امام خمینی (ره) قرار دارد.این منطقه با توجه به موقعیت طبیعی و جغرافیایی و همچنین برخورداری از تسهیلات قانونی مناطق ویژه ، به منظور توسعه صنعت نفت و تجارت ، بالاخص صنایع پتروشیمی و صنایع پایین دستی آن ، تامین منافع اقتصادی و اجتماعی منطقه ای و ملی ، جذب تکنولوژی های جدید و افزایش اشتغال ایجاد گردیده است. از نظر موقعیت جغرافیایی منطقه از طریق بندر امام به آبهای آزاد بین المللی و از طریق راه آهن سراسری به ترکیه، اروپا و آسیای مرکزی دسترسی دارد. منطقه به عنوان بخشی از استان خوزستان ویک گلوگاه استراتژیک در مناطق نفت و گاز ایران ، دستیابی به منابع نفت، گاز و مواد اولیه و خوراک واحدهای صنعتی را بیش از پیش تسهیل می نماید.

-توسعه تکنولوژی و بهبود فرآیند تولیدی طرحهای سرمایه گذاری در جهت گسترش فن آوری ، توسعه صنعتی ، خصوصا صنعت پتروشیمی .

-تولید برای صادرات و تکمیل زنجیره تولید در صنایع پایین دستی پتروشیمی .

-ایجاد ارزش افزوده بیشتر در فرآیندهای تولیدی.

-بهره گیری مطلوب و استفاده از نهادها و عوامل تولید داخلی در تعامل با بخشهای اقتصادی کشور .

-کمک به تشکیل سرمایه انسانی در رده های مختلف نیروی کار.

-توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه، با تاکید بر توسعه پایدار (حفاظت محیط زیست)

پتروشیمی فجر در زمینی به مساحت 30 هکتار در سایت 4 منطقه ویژه بنا شده است و به عنوان قلب منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی مطرح است. تامین هوا، اب ، بخار ، نیتروژن واکسیژن واحدهای پتروشیمی و برق کل منطقه ویژه بر عهده این شرکت می باشد. تولیدات آن در هر ساعت عبارتند از: برق(5.58 مگاوات) ، بخار (860 تن) ، آب RO (4680 متر مکعب) ، آب سرویس (400 متر مکعب )آب آشامیدنی (250 متر مکعب) ، هوای سرویس (16500 نرمال متر مکعب)، کل سرمایه گذاری ارزی این شرکت مبلغ 310 میلیون دلار و 768 میلیارد ریال است. نیروی انسانی زمان بهره برداری پتروشیمی فجر 256 نفر و ارزش تولیدات سالانه آن مبلغ 1105 میلیارد ریال است . محصولات آن در تامین سرویس های جانبی مورد نیاز واحدهای فرآیندی طرح های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی کار برد دارند. خوراک آن نیز حدود 7 هزار متر مکعب در ساعت آب خام و 7 میلیون متر مکعب در روز گاز طبیعی است.دریافت‌فایلادامه مطلب
مقاله منطقه ویژه اقتصادی,...
نویسنده : بازدید : 19 تاريخ : جمعه 30 مهر 1395 ساعت: 7:23