دانلود گزارش کارآموزی بانک رفاه

ساخت وبلاگ
چکیده : فرمت فایل: ورد قابل ویرایش تعداد صفحات: 133 فهرست مطالب: تاریخچة با... با عنوان : دانلود گزارش کارآموزی بانک رفاه بخوانید :
<a href='http://www.niloblog.com/top/دانلود/'>دانلود</a>

فرمت فایل: ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 133

فهرست مطالب:

تاریخچة بانکداری در ایران 2
تاریخچة بانک رفاه کارگران 3
معرفی بانک رفاه کارگران 3
بانک استقراضی ایران 5
چارت سازمانی 6
موقعیت و آدرس بانک 6
تسهیلات ارضی و صادراتی بانک رفاه 7
تسهیلات قبل از صدور کالا7
مبلغ تسهیلات 8
مدت بازپرداخت تسهیلات 8
نرخ تسهیلات 9
وثایق 9
نحوة اعطای تسهیلات10
اعمال نظارت بانک 10
ارائة مدارک مربوط به صادرات انجام شده 10
بازپرداخت 11
تسهیلات بعد از صدور کالا12
مبلغ تسهیلات 12
مدت بازپرداخت تسهیلات 13
نرخ تسهیلاتی پرداختی 13
وثایق قابل قبول برای اعطای تسهیلات 13
نحوة اعطای تسهیلات14
اعمال نظارت بانک14
بازپرداخت 14
تسهیلات ارزی15
نوع تسهیلات15
سقف فردی تسهیلات15
کارمزد تعهد16
نرخ سود تسهیلات 16
دورة بازپرداخت 16
عقد قرارداد وثایق16
عنوان صفحه
انواع خدمات ریالی و ارزی بانک رفاه17
انواع سپرده های بانکی20
حساب قرض الحسنه پس انداز20
قرض الحسنه پس انداز عادی21
قرض الحسنه پس انداز ویژه 21
حساب قرض الحسنه جاری 21
مزایای حساب جاری همراه برای مشتریان در شعب مجهز به این سیستم 22
حساب جاری دومنظوره 22
حساب سپرده سرمایه گذاری مدت دار23
حساب سپردة سرمایه گذاری کوتاه مدت عادی 23
حساب سپردة کوتاه مدت ویژه 23
حساب سپرده سرمایه گذاری بلندمدت24
سپردة سرمایه گذاری مدت&zwnj دار قابل تقسیم 24
شرایط تعیین سپرده های سرمایه گذاری بلندمدت 24
انواع تسهیلات بانک رفاه 25
سایر خدمت بانک رفاه 28
انواع واحدهای مربوط به حسابداری 36
حسابرسی 36
انواع حسابرسان37
وظایف سازمان حسابرسی 38
حسابداری دولتی39
خصوصیات حسابداری دولتی 39
اصول کلی حسابداری دولتی 40
حسابداری بودجه 42
تهیه و تنظیم بودجه در بانک 43
مسئول بودجه در بانک 44
حسابداری مالی 44
حسابداری مدیریت 46
انواع حسابهای مورد استفاده 50
هزینه ها 51
حسابهای انتظامی 53
تنخواه گردان 54
سپرده 55
عنوان صفحه
حساب بستانکاران 56
حواله (عهدة شعبه ها)57
سرمایه 58
دارائی جاری 58
دارائی ثابت 58
نقطة سر به سر 58
نقش حسابداران در برنامه ریزی و ارزیابی نتایج 58
برنامه های جاری و در دست اقدام 61
انواع گزارشات تهیه شده در حسابداری 62
انواع دفاتر مورداستفاده در حسابداری 72
ثبت عملیات مربوط به تنخواه گردان 74
ثبت عملیات مربوط به سپرده 76
بستن حساب سپرده 78
کاربرد سرفصل های حسابهای انتظامی 78
بستن حسابها در پایان سال 80
حسابهای سنواتی 81
فرم های مورد استفاده در حسابداری 82
پیشنهادات و انتقادات 85
فرمها
پیوستها

تاریخچة بانکداری در ایران:

بانک شاهی ایران:

صرافان ایرانی در مقام مقابله و رقابت با عملیات بانک جدید شرق برخاستند که اولین بانک بود و مرکزش در لندن و حوزة عملیاتی آن مناطق جنوبی آسیا بود این بانک در سال 1266 شمسی (1888 میلادی) در محل بانک تجاری( بازرگانی سابق) شروع به فعالیت کرد و برای جلب رضایت مشتریان و شروع فعالیت به حسابهای جاری 5/2% به حساب سپرده&zwnj های ثابت به مدت 6 ماه 4% و یکسال 6% منفعت می&zwnj داد. بانک با این اقدام خود 12% از نرخ بهره را کاهش داد و برای اولین بار اقدام به انتشار نوعی پول کاغذی به صورت حواله خزانه برای مبلغ 5قران به بالا و قابل پرداخت در وجه حامل نمود و در سال 1269 در مقابل دریافت 20000 لیرة&zwnj انگلیسی کلیه شعب و اثاثة بانک را به بانک شاهی واگذار نمود. ولی قبل از آنکه نتیجة قطعی و نهایی این رقابت حاصل شود حریف زورمند جای بانک شرق را گرفت و این حریف بانک شاهی ایران بود که مبتکر آن پاول&zwnj جولیوس دوریتر در مقابل پرداخت 40000 لیرة&zwnj امتیاز عظیمی برای مدت 70 سال برای کشیدن راه&zwnj آهن، حق انحصاری کلیه معادن جز ( طلا،&zwnj نقره، سنگ&zwnj های قیمتی)، تأسیس بانک و غیره را بدست آورد. 25 ژوئیه 1872 برابر 10 مرداد 1215 شمسی این امتیاز بعدها لغو شد و امتیاز دیگری که اساس آن تأسیس بانک شاهی ایران بود به مدت 60 سال تأسیس گردید. یکی از عملیات عمده این بانک حق انحصاری نشر اسکناس بود. این بانک بر طبق قرارداد تا بهمن سال 1327 شمسی فعالیت می&zwnj کرد.

تاریخچة بانک رفاه کارگران:

بانک رفاه در خرداد ماه سال 1339 به ثبت رسید و در سال 1339 با پنج شعبه شروع به کار کرد از جمله شعبه مرکزی، شعبه راه&zwnj آهن،&zwnj شعبه دخانیات، شعبه تبریز و شعبه قائم&zwnj شهر. بعدها شعبه&zwnj های دیگر نیز گسترش پیدا کردند و در حال حاضر تعداد آنها از مرز 1350 شعبه می&zwnj گذرد. طرف حسابهای بانک رفاه در درجة اول سازمان تأمین اجتماعی می&zwnj باشد که این سازمان سرمایة&zwnj اولیة را در این بانک گذاشتند و قرار بستند که حقوق، وامهای بازنشستگان و کارکنان که بیمة تأمین اجتماعی می&zwnj باشند از طرف این بانک پرداخت شود و سپس شرکتها و وزارت بهداشت و درمان و سازمان علوم پزشکی از سپرده&zwnj گذاران اصلی و بعد نیز مشتریان عادی.

معرفی بانک رفاه کارگران:

بانک رفاه یکی از شش بانک تجاری کشور است که از 40 سال قبل به ارائة خدمات بانکی اشتغال ورزیده و اینک با استفاده از فن&zwnj آوریهای نوین به ارائة خدمات وسیع در همة زمینه&zwnj های بانکی به عموم هم&zwnj میهنان مبادرت می&zwnj نماید. بانک رفاه با برخورداری از اعتماد و سپرده&zwnj های مردم و توانایی&zwnj های بالای خود، در اجرای سیاست کلان اقتصادی دولت جمهوری اسلامی ایران بخصوص در بخش صادرات کالاهای غیرنفتی و تولیدات صنعتی و کشاورزی خدمات ارزشمندی را ارائه می&zwnj دهد. بانک رفاه با تدوین یک برنامة 5 سالة عملیاتی در چارچوب برنامة سوم اقتصادی دولت علاوه بر رشد و توسعه سازمانی افزایش منابع و مصارف خود را با نرخ رشد قابل توجهی پیش&zwnj بینی کرده است. این بانک دارای یک شرکت کارگزاری در بورس تهران بوده و یکی از بانکهای مهمی است که عضو هیأت مدیره بورس می&zwnj باشد لذا با داشتن توانایی&zwnj ها و امکانات لازم از طریق شرکت کارگزاری و هم از طریق شعب خود به ارائه خدمات داد و ستد سهام به مردم اقدام می&zwnj نماید. بانک رفاه بدلیل ایفای به موقع تعهدات ارزی از نظر بانک&zwnj های معتبر بین&zwnj المللی یکی از خوشنام&zwnj ترین بانکهای تجاری محسوب می&zwnj گردد که با بیش از 70 کارگزار منتخب از بانکهای تراز اول دنیا نیازهای مشتریان خود را در عملیات بانکی بین&zwnj المللی را مرتفع می&zwnj سازد.

بانک رفاه می&zwnj کوشد با استفاده از تجربیات پایوران ارشد خود و دستاوردهای علمی جهانی و بهرمندی از خدمات جوانان تحصیل کرده و نواندیش و آموزشهای مدوام هماهنگ با گسترش شبکه شعب، به نحو مطلوبی در خدمت مشتریان بانک و آحاد سرافراز ایران قرار گیرد.

بانک رفاه به جهت عملکرد مطلوب و ارائه خدمات مناسب به مشتریان موفق شد در سال 1378 لوح تقدیر ریاست محترم جمهوری دریافت کند و این لوح گرانقدر را در کارنامة موفقیتهای خود ثبت و ضبط نماید. این بانک در پروژه&zwnj های عمرانی کشور منجمله راه&zwnj سازی، آب و فاضلاب و راه&zwnj اندازی صنعت و خدمات سهم و نقش ارزنده&zwnj ای ایفا کرده و در جهت شکوفایی اقتصادی کشور تسهیلات صادراتی، تولیدی و کشاورزی به واحدهای فعال در این بخشها اعطا نموده است.

بانک رفاه در بخش نشر کتاب و صنعت چاپ نیز فعالیتهای چشم&zwnj گیری داشته است بطوری که با حضور شاخص خود و ارائه خدمات وسیع بانکی در دوازدهمین نمایشگاه بین&zwnj المللی کتاب در سال 1378 موفق به کسب جایزه لوح بلورین نمایشگاه گردیده است. بانک رفاه پس از چهارده ماه تلاش در آذرماه 1379 موفق به اخذ گواهینامه ایزو گردید.

بانک استقراضی ایران:

پس واگذاری امتیاز تأسیس بانک شاهنشاهی ایران به رویتر یکی از اتباع دولت روسیه به نام ژاک برلیا پیشنهاد تأسیس بانک استقراضی ایران را داد. در سال 1269 شمسی با این شخص موافقت گردید که انجمن استقراضی ایران به مدت 75 سال با حق انحصاری طرح عمومی داده شود و از پرداخت هرگونه مالیاتی معاف گردید جز آنکه 10% عواید حاصله را به خزانه دولت بپردازد بعدها انجمن استقراضی ایران تبدیل به بانک استقراضی ایران گردید.

بانک مزبور برخلاف بانک شاهی قسمتهای شمالی ایران حوزه فعالیت خود قرار داده بود و کمتر به امور بانکی در جنوب می&zwnj پرداخت در تاریخ 22 مرداد سال 1301 شمسی این بانک به دولت ایران واگذار شد.

چارت سازمانی:

هر شعبه با توجه به معیارهای مشخصی طبقه&zwnj بندی می&zwnj شود اما چیزی که در همة شعبات مشترک است نمودار سازمانی مشخصی است که با رئیس شعبه، معاونت شعبه و حداقل یک تحویل&zwnj دار آغاز می&zwnj گردد. رئیس شعبه به عنوان مسئول شعبه نظارت برکار سایر کارکنان را به عهده دارد در عین حال که در انجام امور شعبه فعالیت می&zwnj کند. معاونت شعبه که شخص دوم شعبه محسوب می&zwnj شود عموماً مسئول تسهیلات و حسابدار شعبه نیز می&zwnj باشد. تحویل&zwnj دار شعبه که امور مربوط به دریافتها پرداخت نقدی انجام می&zwnj دهد و مستقیماً با تراول و وجه نقد در ارتباط می&zwnj باشد.

موقعیت و آدرس بانک:

بانک رفاه شعبه سه راه اندیشه واقع در جاده ملارد سه راه اندیشه می&zwnj باشد که دارای یک رئیس شعبه یک معاون و دو صندوق&zwnj دار و یک تحویل&zwnj دار می&zwnj باشد و سرپرستی بانک

رفاه واقع در ابتدای سه&zwnj باندی رجائی&zwnj شهر کرج می&zwnj باشد.

تسهیلات ارزی و صادراتی بانک رفاه:

بانک رفاه به عنوانی یکی از شش بانک تجاری کشور با استفاده از فن&zwnj آوریهای نوین در راستای سیاست توسعة صادرات غیرنفتی و صدور خدمات فنی و مهندسی دولت جمهوری اسلامی ایران در قالب دو بخش صادراتی و ارزی تسهیلات مالی به صادرکنندگان پرداخت می&zwnj نماید.دریافت‌فایلادامه مطلب
دانلود رایگان گزارش کارآموزی در بانک رفاه,دانلود رایگان گزارش کارآموزی بانک رفاه,...
نویسنده : بازدید : 22 تاريخ : جمعه 30 مهر 1395 ساعت: 7:22