پاورپوینت معرفی «سیستم شبکه شش ضلعی» (hexagrid system) در ساختمان های بلندمرتبه

ساخت وبلاگ
چکیده : پاورپوینت معرفی « سیستم شبکه شش ضلعی» (hexagrid system) در ساختمان های بلندمرتبه در 30 اسلا... با عنوان : پاورپوینت معرفی «سیستم شبکه شش ضلعی» (hexagrid system) در ساختمان های بلندمرتبه بخوانید :

پاورپوینت معرفی « سیستم شبکه شش ضلعی» (hexagrid system) در ساختمان های بلندمرتبه در 30 اسلاید برگرفته از مقاله معتبر کنفرانس داخلی است و شامل بخش های زیر می باشد:

چکیده

1- مقدمه

2 سیستم شبکه قطری

1-2 پیکربندی

2-2 مدلسازی

2-3 نتایج طراحی

3 سیستم شبکه شش ضلعی (hexagrid)

1- پیکربندی

3-2 مدلسازی

3-3 . نتایج طراحی

4 . مقایسه بین سیستم شبکه شش ضلعی (hexagrid) و شبکه قطری (diagrid)

5 .نتیجه گیری

منابع

چکیده

برای بهبود کارایی سیستم ها با رفتار لوله ای در ساختمان های بلند، یک سیستم سازه ای جدید، که شبکه شش ضلعی ( hexagrid) نامیده می شود، در این مقاله معرفی می شود. در مقایسه باسیستم شبکه قطری (diagrid)، این سیستم شامل چندین شبکه شش ضلعی ( hexagrid) بر روی نمای ساختمان است. در این تحقیق سیستم شبکه قطری (diagridبا چهار زاویه برای اعضای قطری و سیستم شبکه شش ضلعی ( hexagrid) بر اساس روش مقاومت و سختی برای ساختمان های 30، 79، 50 و 90 طبقه برای مقاومت در برابر باد طراحی شده اند. اثر پیکربندی های هندسی مختلف بر روی ماکزیمم تغییر مکان جانبی، توزیع مصالح فولادی و عملکرد معماری در هر دو سیستم مقایسه می شود.

طبق نتایج بدست آمده سیستم شبکه شش ضلعی ( hexagrid) معماری بهتر و انعطاف پذیری بیشتری دارد. در نهایت سیستم شبکه شش ضلعی ( hexagrid) در مقایسه با سیستم شبکه قطری قابلیت افزایش ارتفاع بیشتری در ساختمان های بلند دارد.

کلمات کلیدی: سیستم شبکه قطری (diagrid)، سیستم شبکه شش ضلعی ( hexagrid) ، ساختمان بلند

مقدمه:

امروزه سازگاری معماری و سازه یکی از ملزومات طراحی به شمار می آید. تقابل معماری و سازه مهندسین را ب خلق یک سیستم سازه ای منطبق بر نیازهای معماری بر می انگیزد. بیشترین رویکردها در پیکربندی ساختمان های بلند که در اواخر قرن نوزدهم بر اساس معادلات اقتصادی است. با معرفی هر چه ممکن تر شدن استفاده از روشنایی طبیعی و داشتن چشم انداز بهتر و دسترسی راحتتر فضاها محقق یم شود. برای دسترسی به این هدف،تکنولوژی جدیدی در جهت بهبود سیستم های سازه ای گسترش یافته است. در میان سیستم های سازه ای، کارامد ترین سیستم های سازه ای سیستم با عملکرد لوله ای است.. در حقیقت قرار گیری بخش اعظم سیستم سازه ای در پیرامون ساختمان توجه عموم را به خود جلب می کند.دریافت‌فایلادامه مطلب
...
نویسنده : بازدید : 41 تاريخ : شنبه 24 مهر 1395 ساعت: 14:03