تحقیق در مورد کود بیولوژیک

ساخت وبلاگ
چکیده : لینک *پایین مطلب* فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه202 فه... با عنوان : تحقیق در مورد کود بیولوژیک بخوانید :
<a href='http://1zoomin3.niloblog.com/p/43/'>تحقیق</a>

لینک *پایین مطلب*

فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه202

فهرست مطالب

پیشگفتار

گرچه استفاده ازکودهای بیولوژیک در کشاورزی از قدمت بسیار زیادی برخوردار است و در گذشته نه چندان دور تمام مواد غذایی مورد مصرف انسانبا استفاده از چنین منابع ارزشمندی تولید می&zwnj شده است، ولی بهره&zwnj برداری علمی از اینگونه منابع سابقه چندانی ندارد. اگر چه کاربرد کودهای بیولوژیک به علل مختلف در طی چند دهه گذشته کاهش یافته است، ولی امروزه با توجه به مشکلاتی که مصرف بی&zwnj رویه کودهای شیمیایی به&zwnj وجود آورده است، استفاده از آنها در کشاورزی مجدداً مطرح شده&zwnj است. بدون تردید کاربرد کودهای بیولوژیک علاوه بر اثرات مثبتی که بر کلیه خصوصیات خاک دارد، از جنبه&zwnj های اقتصادی، زیست&zwnj محیطی و اجتماعی نیز مثمر ثمر واقع شده و می&zwnj تواند به عنوان جایگزین مناسب و مطلوب برای کودهای شیمیایی باشد. در حال حاضر نگرشهای جدید که در ارتباط با کشاورزی تحت عنوان کشاورزی پایدار، ارگانیک و بیولوژیک مطرح می&zwnj باشد به بهره&zwnj برداری از چنین منابعی استوار است.

کودهای بیولوژیک منحصراً به مواد آلی حاصل از کودهای حیوانی، اضافات گیاهی و غیره اطلاق نمی&zwnj شود، بلکه تولیدات حاصل از فعالیت میکروارگانیسمهایی که در ارتباط با تثبیت ازت و یا فراهمی فسفر، پتاسیم، گوگرد و سایر عناصر غذایی در خاک فعالیت می&zwnj کنند را نیز شامل می&zwnj شود.

در اینجا آنچه مورد بحث قرار می&zwnj گیرد، معرفی کودهای بیولوژیک، تاثیر کود بیولوژیک نیتراسین بر ذرت و مقایسه کاربرد کود بیولوژیک نیتراسین و کود شیمیایی اوره در عملکرد محصول گوجه&zwnj فرنگی، بادنجان و فلفل می&zwnj باشد.

در خاتمه جادارد از زحمات اساتید بزرگوارم جناب آقای دکتر فرامرزی و جناب آقای دکتر طهماسبی که من را در تهیه این پروژه یاری نمودند، سپاسگذاری و تشکر نمایم.

معصومه تاجیک &ndash زمستان 82

مقدمهدریافت‌فایلادامه مطلب
مقاله در مورد کودهای بیولوژیک,...
نویسنده : بازدید : 17 تاريخ : چهارشنبه 21 مهر 1395 ساعت: 3:29