مقاله حج تمتع و فرصت هایی که بدست می آید

ساخت وبلاگ
چکیده : لینک *پایین مطلب* فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه:11 ... با عنوان : مقاله حج تمتع و فرصت هایی که بدست می آید بخوانید :
<a href='http://1zoomin3.niloblog.com/p/41/'>مقاله</a>

لینک *پایین مطلب*

فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه:11

فهرست مطالب

 1. فرصت تمرین قطع وابستگی:
 2. فرصت تطهیر ظاهر و باطن:
 3. فرصت توبه و استغفار:
 4. فرصت انقلاب درون:
 5. فرصت انس و خلوت با خدا:
 6. فرصت انس با قرآن:
 7. فرصت تحکیم پیوندی با نبوت و امامت:

وداع جانسوز با مدینه النبی

بایسته ها و شایسته ها

الف: حرمین شریفین

ب: بقیع

مکالمه عربی

گفتگوهای لازم در فرودگاه:

گفتگوهای اجتماعی:

 1. فرصت تمرین قطع وابستگی:

اولین گامی که در تحقق این سفر برداشته می شود هجرت از همه وابستگی ها و تعلقاتی است که با آنها زندگی می کنیم و چه بسا جدا شدن از این تعلقات را تصور هم نمی کنیم غافل از اینکه تا از این تعلقات جدا نشویم اتصال به معبود ممکن نخواهد بود. در این سفر اولا با هجرت از بخشی از این وابستگی ها جدا شده و ثانیا با احرام بستن لباسها و همه آنچه که جزو تعلقات ما هست کنار گذاشته و لباس دیدار با محبوب که لباس احرام و لباس آخرت است می پوشیم. آیا این یکی از بهترین فرصت ها برای قطع همه وابستگی ها در عین زندگی با هر آنچه در دنیا هست، نمی باشد.

 1. فرصت تطهیر ظاهر و باطن:

دانستیم که شرط احرام بستن طهارت از همه خبائث و همه نجاسات است به گونه ای که ذره ای خباثت مانع احرام درست می شود اگر ظاهر احرام این گونه باشد به یقین احرام به باطن محقق نمی شود مگر این که دل و روح انسان از هر نوع ناپاکی از قبیل کینه، حسد، بعض، غررو، عجب یا تکبر وغیره پاک شود.

 1. فرصت توبه و استغفار:

بدیهی است شمول رحمت الهی در همه زمانها و همه مکانها و همه حالات یکسان نیست؛ بیت الله الحرام،حجر اسماعیل، زیر ناودان طلا، مقابل درب کعبه روضه النبی(ص)، جنب ستون توبه، کنار مرقد ائمه(ع)، حالت احرام و همه مشاهد مشرفه بلکه روضه معنوی انسان همه و همه موقعیت های است که اگر آدمی بخواهد این فرصت ها را دریابد، باید مغفرت گناه گذشته و ضیافت و حفاظت از گناهان در آینده را از حق تعالی طلب کند.

 1. فرصت انقلاب درون:

حج تمتع فرصت شور بندگی به شعور بندگی است در مکتب نورانی اسلام فرصت ها و موقعیت های زمانی و مکانی بسیاری هست که به انسان شور خاصی می بخشد.دریافت‌فایلادامه مطلب
مقاله درباره حج تمتع,مقاله در مورد حج تمتع,مقاله حج تمتع,مقالات حج تمتع,مقاله در مورد حج تمتع وعمره,...
نویسنده : بازدید : 21 تاريخ : جمعه 16 مهر 1395 ساعت: 17:45