تحقیق در مورد کشاورزی

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

برچسب ها

<a href='http://1zoomin3.niloblog.com/p/21/'>تحقیق</a>

لینک *پایین مطلب*

فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه14

فهرست مطالب

کشاورزی

کنترل شیمیایی:

اگر شته&zwnj ها موجب پیچیدگی برگ شوند یا تولید گال نمایند از سموم سیستمیک مانند اکسی دی متون متیل (متاسیستوکس) و تیومتون (اکاتین) استفاده می&zwnj شود ولی اگر موجب پیچیدگی نشوند از پریمیکارب (پریمور)&zwnj که یک شته کش اختصاصی است، استفاد می&zwnj شود. برای مبارزه با شته&zwnj های سبزی و جالیزی از هپتنوفوس (هوستاکوئیک) استفاده می&zwnj شود چون اثر سریع داشته ولی کم دوام است.همچنین سموم پر دوام در اوایل فصل مصرف شود.

 1. تیومتون(اکاتین) EC 60% یک در هزار
 2. اکسی دیمتون متیل EC25% یک درهزار
 3. مالاتیون EC25% دو درهزار
 4. پیریمیکارب(پریمور) Df50% نیم درهزار
 5. پیریمیکارب WP50% نیم درهزار
 6. هپتنفوس EC50% یک در هزار
 7. دیازینون EC60% یک در هزار

شالیکاری

کشاورزی یا برزگری فرآیند فراوری خوراک، الیاف و دیگر فراورده&zwnj های دلخواه از راه کاشت گیاهان ویژه&zwnj است.

کشاورزی در کل سه مرحله دارد به نام&zwnj های کاشت، داشت و برداشت.

کشاورزی فرایند تولید غذا، علوفه، الیاف و دیگر محصولات بوسیله ازدیاد اصولی گیاهان بومی و حیوانات اهلی است. امروزه واژه کشاورزی تمام فعالیت های لازم جهت تولید غذا، علوفه و الیاف را تحت پوشش قرار میدهد، که شامل همه روش های ازدیاد و فراوری دام نیز می شود.

زراعت و اصلاح نباتات

زراعت و اصلاح نباتات نام یکی از رشته&zwnj های آموزشی کشاورزی در دانشگاه&zwnj های ایران است.

این رشته را می&zwnj توان به عنوان گرایش در مقطع کارشناسی انتخاب نمود. که خود به دو رشته اصلاح نباتات وزراعت تفکیک می شود که اختلاف آنها در دروسی تخصصی (اصلاح نباتات خصوصی و بیوتکنولوژی و طرح تکمیلی)برای گرایش اصلاح و(رزاعت ذر شرایط تنش و رزاعت حبوبات و مرتعداری و نباتات صنعتی )برای گرایش زراعت می باشد مباحث این رشته در دوران کارشناسی ارشد تخصصی است.شامل زیر گروه&zwnj های زراعت ،اصلاح نباتات (شامل دروس ژنتیک تکمیلی،اصلاح تکمیلی،ژنتیک کمی، کاربردکامپیوتر دراصلاح نباتات،مباحث نوین دراصلاح نباتات، تجزیه وتحلیل چندمتغیره، ژنتیک فیزیلوژیک، کاربرد بیوتکنولوژی دراصلاح نباتات) وبیوتکنولوژی می&zwnj شود.در دوره دکتری زراعت می توان اکولوژِی گیاهی ویا فیزیولوژِی را پیگیری کرد

گیاه&zwnj پزشکی

از ویکی&zwnj پدیا، دانشنامهٔ آزاد.

پرش به: ناوبری, جستجو

در متن این مقاله از هیچ منبعی نام برده نشده&zwnj است. شما می&zwnj توانید با افزودن منابع بر طبق شیوه&zwnj نامهٔ ارجاع به منابع، به ویکی&zwnj پدیا کمک کنید.
مطالب بی&zwnj منبع احتمالاً در آینده حذف خواهند&zwnj شد.

این مقاله نیازمند ویکی&zwnj سازی است. لطفاً با توجه به راهنمای ویرایش و شیوه&zwnj نامه آن را تغییر دهید. در پایان، پس از ویکی&zwnj سازی این الگوی پیامی را بردارید.

رشته گیاه پزشکی در ارتباط با آفات و بیماریهای گیاهی است.

رشتهٔ گیاه پزشکی یکی از معدود رشته&zwnj هایی است که همراه با تکامل بشر پیشرفت کرده&zwnj است اولین گیاه پزشکان در ۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح می&zwnj زیسته&zwnj اند به عنوان مثال تئوفراستوس.با آنکه نظریات آنان بسیار ابتدایی بود ولی سنگ بنایی برای تحقیقات آیندگان بود. با کشف میکروسکوپ توسط وان لیون هوک تحولی در علم بیماری&zwnj شناسی گیاهی روی داد.. با هر بال تلفات جانی مردم بعلت گرسنگی بعلت خسارت دیدن محصولات آنها این علم اهمیت خود را بیشتر آشکار می&zwnj کرد و بعد از فاجعهٔ قحطی سیب زمینی در ایرلند که ناشی از یک بیماری گیاهی مهلک بود و منجر به مرگ ۱ میلیون نفر و آوارگی ۵/۱ میلیون نفر دیگر شد علم گیاه پزشکی بیش از پیش در میان مردم محبوب گشت و دانشمدان زیادی در کل جهان در این رشته تحصیل نموده&zwnj اند و علوم ارزنده&zwnj ای را به تمام جهان هدیه دادند. هم اکنون کاربرد این رشته در کشور ما بسیار اندک است و در وزارت جهاد کشاورزی تحت نظر سازمان حفظ نباتات مشغول به کار می&zwnj باشد.

[ویرایش]مقدمه&zwnj ای بر گیاهپزشکی یا آسیب&zwnj شناسی گیاهی

سلامت و بهبود رشد گیاهان در درجه اول مورد توجه کسانی است که به کاشت گیاهان، تهیه و توزیع فرآورده&zwnj های گیاهی اشتغال دارند. میزان رشد و باروری گیاهان به فراهم بودن آب و مواد غذایی در خاک و تأمین محدوده&zwnj هایی از شرایط مناسب جوی مانند حرارت، رطوبت و نور بستگی دارد. هر عاملی که سلامت گیاهان را به مخاطره اندازد، ممکن است در میزان رشد و باروری آنها تأثیر منفی بگذارد و از ارزش آنها و فرآورده هایشان بکاهد. بیماری&zwnj ها و آفات گیاهی و علفهای هرز از جمله عوامل زنده و بیماریهای فیزیولوژیک که ناشی از کمبود مواد مورد نیاز گیاه و خسارات ناشی از شرایط جوی نامناسب عمده&zwnj ترین عوامل تقلیل محصول و یا نابودی گیاهان بشمار می&zwnj روند. گیاهان از بیماری&zwnj هایی آسیب می&zwnj بینند که عوامل آنها به عوامل بیماریها در انسان و جانوران شباهت دارند گرچه احساس درد و ناراحتی در گیاهان در اثر بیماریها از نظر انسان مکتوم است، لیکن نحوه ایجاد و توسعه بیماری در گیاهان و حیوانات تقریباً مشابه بوده و معمولاً به همان اندازه پیچیده و بغرنج است.آفات گیاهی نیز مشتمل بررده بند پایان می&zwnj باشند که مهم&zwnj ترین آفات گیاهی که حشرات می&zwnj باشند در این رده قرار دارند و بعد از آنها کنه&zwnj ها و سایر بندپایان به گیاهان خسارت وارد می&zwnj سازند. بعضی از مهره داران نیز مانند جوندگانی مثل موش&zwnj ها و خرگوش&zwnj ها نیز جزء آفات گیاهی بحساب می&zwnj آیند. گیاهپزشکی همان آسیب&zwnj شناسی گیاهی می&zwnj باشد که دارای دو تخصص جداگانه در زمینه حشره&zwnj شناسی کشاورزی و بیماری&zwnj شناسی گیاهی است. و نیما میری (اسم مستعار) در حال تحقیق و پژوهش در این مورد است که مجموعه کتابهای آفات گیاهان زراعی ایران وآفات سبزی و سیفی ایران تالیف دکتر محمد خانجانی (از دانشگاه بوعلی سینای همدان) مرجع خوبی برای گیاه پزشکان میباشد.


--Somayeh haghani &rlm ۱۶ آوریل ۲۰۰۸، ساعت ۰۹:۰۹ (UTC)

سرخرطومی سیب Apple blossom weevilدریافت‌فایلادامه مطلب

 • مطالب مرتبط
 • تحقیق تأثیر یهودیان در شکل گیری رویدادهای مهم سیاسی نیم قرن اول هجری
 • تحقیق در مورد آلودگی دریای خزر
 • تحقیق در مورد ارزیابی طرح جامع شهر مرودشت - درس برنامه ریزی شهری
 • پایانامه کامل درموردشارژباتری خودرو
 • تحقیق در مورد تاریخ اسلام
 • تحقیق در مورد مهار رشد نقدینگی
 • نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : شنبه 10 مهر 1395 ساعت: 13:36

  آخرین مطالب

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :