تحقیق در مورد زنبور

ساخت وبلاگ
چکیده : لینک *پایین مطلب* فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه11 فهر... با عنوان : تحقیق در مورد زنبور بخوانید :
<a href='http://1zoomin3.niloblog.com/p/16/'>تحقیق</a>

لینک *پایین مطلب*

فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه11

فهرست مطالب

پشه زنبوران

خلکی سیان

مازو زنبوران

گل مالان

زنبوران

درودگران

کلان عسلیان

آشنایی با زندگی زنبور عسل

زنبور

مقدمه

حشرات جانورانی هستند که دارای سر ، سینه و شکم بوده و دارای یک جفت شاخک هستند دارای قطعات دهانی بوده و دارای سه زوج پاهای بندبند هستند و دو زوج بال&zwnj دار هستند دارای قلب باریک می&zwnj باشند. تنفس آنها با لوله&zwnj های نای منشعب و شاخه شاخه است. دفع به کمک لوله&zwnj های مالپیگی صورت می&zwnj گیرد. مغز در این جانوران از عقده&zwnj های مجتمع تشکیل شده و لقاح داخلی و جنس نر و ماده جداست. تخم گذارند و رشد تخم تدریجی با دگردیسی است. حشرات را به دو زیر رده بی&zwnj بالان یا بی&zwnj دگردیسان و زیر رده بال&zwnj داران یا حشرات بال&zwnj دار تقسیم می&zwnj کنند. حشرات بال&zwnj دار به چندین راسته تقسیم می&zwnj کنند که راسته زنبورها جزء بال&zwnj داران نازک می&zwnj باشد.

راسته نازک بالان

ضمایم دهانی خردکننده و لیسنده دارند. اغلب دارای چهار بالبند ولی بعضی بال ندارند. بالها کوچک و غشایی و دارای چند رگبال است. هنگام پرواز بالها با یکدیگر در هر طرف می&zwnj پیوندد حیوانات ماده دارای اندام تخم گذارند و این اندام برای اره کردن ، خراشیدن یا نیش زدن می&zwnj باشد. لاروها شبیه گرم درخشنده و گاهی فاقد پا هستند. شفیره&zwnj ها معمولا در داخل پیله می&zwnj باشند دگردیسی آنها کامل است. عده&zwnj ای از این جانوران زندگی اجتماعی و بعضیها زندگی انفرادی دارند. بعضی لاروهای آنها به حالت انگلی زندگی می&zwnj کنند.


دم درازان یا زنبورهای جنگلی

بدن آنها استوانه&zwnj ای شکل است زنبورهای درشتی می&zwnj باشند، شکم آنها خاردار است و ماده&zwnj ها دارای اندام تخم ریز بلندی می&zwnj باشند و لاروها در جنگلها و در روی درختان زندگی می&zwnj کنند.

دله زنبوران

بلندی آنها از 4 تا 38 میلیمتر می&zwnj رسد اندام تخم ریز در این جانوران بلند است در تالسا تا 150 میلیمتر می&zwnj رسد لاروها انگل پروانه&zwnj ها و سایر حشرات هستند و انگل داخلی یا خارجی می&zwnj باشند بدن حیوان بالغ باریک و کشیده و رگبالهای آنها زیاد است شاخکهای آنها رشته&zwnj ای و دارای مفصلهای زیاد است.دریافت‌فایلادامه مطلب
تحقیق در مورد زنبورداری,تحقیق در مورد زنبورهای عسل,تحقيق در مورد زنبورداري,مقاله در مورد زنبورداری,تحقیق در مورد پرورش زنبورعسل,تحقيق در مورد شغل زنبورداري,...
نویسنده : بازدید : 20 تاريخ : پنجشنبه 8 مهر 1395 ساعت: 0:11